Co nas czeka w sezonie 2022?

23 kwietnia zaczynamy rywalizację w Kryteriach Leśnych o Puchar ,,Wielkopolska Pyra 2022”

Poprzedni sezon pokazał, że jest potrzeba rywalizacji na trasach o charakterze Kryteriów Leśnych. W tym roku również będzie treściwie i na temat, a do tego z akcentem na przyszłość. Stąd w bieżącym sezonie przygotowaliśmy dla najmłodszych zawodników i adeptów sztuki kolarskiej  możliwość rywalizacji w  kategoriach 10-14 lat  – ,,Puchar Pączka 2022”. Dla tych kategorii opracowaliśmy specjalne medale finiszera. Ukończenie każdego z etapów pozwoli uzyskać kolejny element układanki, która złożona na koniec sezonu w całość, odsłoni pewne przesłanie. Najmłodsze kategorie zyskają także patrona, na którym będą mogły się wzorować. Więcej szczegółów na razie nie zdradzamy…

Nieustannie kontynuujemy hasło: rodzinnie i wyścigowo. Nie idziemy tropem Koziołka-Matołka i cały czas powtarzamy (również sobie): nie szukaj daleko, tego co masz bardzo blisko…!

Wzorem najlepszych imprez na świecie zaczynamy prologiem w postaci indywidualnego wyścigu na czas. Kolejne starty to wyścigi ze startu wspólnego, gdzie o przyznaniu punktów zaliczanych do klasyfikacji generalnej decyduje miejsce, a nie czas. Prosto, jasno, czytelnie, bez zbędnych przeliczników.

Wkrótce więcej informacji. Zapraszamy !!!