Kryterium Leśne GogolMTB – Pobiedziska 2020

OpisTrasa MINITrasa MEGALista sektorowaLista zarejestrowanych zawodnikówWyniki

Data: 16.08.2020

Miejsce: Parking Leśny, Rezerwat Promno

Program imprezy:

Otwarcie Biura Zawodów, odbiór numerów – godz. 8.00-9.30
Start dystansu MINI – godz. 10.00
Zakończenie wyścigu na dystansie MINI/dekoracja – godz. 12.00

Otwarcie Biura Zawodów, odbiór numerów – godz. 11.00-12.00
Start dystansu MEGA – godz. 12.30
Zakończenie wyścigu na dystansie MEGA/dekoracja – godz. 15.00

 

Regulamin zawodów.

Zapisy zakończone!

Na każdym dystansie obowiązuje limit 150 zawodników – decyduje kolejność wpłat.

Trasa MINI:

Opisując rundę w kilku zdaniach można powiedzieć, że jest szybka; technicznych trudności nie ma zbyt wiele, ale nie jest płasko.

Startujemy z szerokiej szutrówki i po pokonaniu ok. 400m lekkiego podjazdu wpadamy w polną drogę, która wiedzie lekko w dół. Tutaj pojawia się pierwsza trudność związana a tempem jazdy – pojawienie się kolein, jak to na drogach polnych bywa. Wjeżdżając w las, napotykamy pierwszą delikatną trudność w postaci podjazdu – może niezbyt długiego i stromego, jednak jest on taki tylko na pierwszej rundzie. Z opinii zawodników wynika bowiem, że z każdym okrążeniem jego nachylenie jakby się zwiększało i właśnie tak wygląda cała trasa. Na pierwszy rzut oka szybko i spokojnie jednak na mecie, wypoczętych nie będzie.

Wracając do rundy – po pokonaniu pierwszego podjazdu, mamy trochę płaskiego, potem skręt w prawo i trzy szybkie ,,chopki” przypominające kolejkę górską. W okolicach Rezerwatu Drażynek, jest poprowadzony fajny ,,singielek” z charakterystycznym drzewem, nad którym musimy nasz rower przenieść – to teren Rezerwatu i tej przeszkody zmienić nie można. Potem, ostro w lewo i znowu – czasem w górę, czasem w dół, z kilkoma zakrętami.

Runda, na której przyjdzie nam rywalizować wygląda trochę jak wydłużone XC, ale bez spektakularnych trudności technicznych i stąd nazwa ,,Kryterium Leśne”, zaczerpnięte z tradycji wyścigów szosowych.

Dystans MINI pokonuje wspomnianą rundę 3 razy, startując o godzinie 10:00.

Trasa MEGA

Opisując rundę w kilku zdaniach można powiedzieć, że jest szybka, technicznych trudności nie ma zbyt wiele, ale nie jest płasko. Startujemy z szerokiej szutrówki i po pokonaniu ok. 400m lekkiego podjazdu wpadamy w polną drogę, która wiedzie lekko w dół. Tutaj pojawia się pierwsza trudność związana a tempem jazdy – pojawienie się kolein, jak to na drogach polnych bywa. Wjeżdżając w las, napotykamy pierwszą delikatną trudność w postaci podjazdu – może niezbyt długiego i stromego, jednak jest on taki tylko na pierwszej rundzie. Z opinii zawodników wynika bowiem, że z każdym okrążeniem jego nachylenie jakby się zwiększało i właśnie tak wygląda cała trasa. Na pierwszy rzut oka szybko i spokojnie jednak na mecie, wypoczętych nie będzie.

Wracając do rundy – po pokonaniu pierwszego podjazdu, mamy trochę płaskiego, potem skręt w prawo i trzy szybkie ,,chopki” przypominające kolejkę górską.

W okolicach Rezerwatu Drażynek, jest poprowadzony fajny ,,singielek” z charakterystycznym drzewem, nad którym musimy nasz rower przenieść – to teren Rezerwatu i tej przeszkody zmienić nie można. Potem, ostro w lewo i znowu – czasem w górę, czasem w dół, z kilkoma zakrętami.

Runda, na której przyjdzie nam rywalizować wygląda trochę jak wydłużone XC, ale bez spektakularnych trudności technicznych i stąd nazwa ,,Kryterium Leśne”, zaczerpnięte z tradycji wyścigów szosowych.

Dystans MEGA pokonuje wspomnianę trasę 5 razy, startując o godzinie 12:30.

Pobiedziska dystans MINI

Pobiedziska dystans MEGA

Na każdym dystansie obowiązuje limit 150 zawodników.


Partnerzy techniczni:

Partnerzy medialni: