Relacja Bike Cross Maraton GogolMTB – Chodzież 2019


Chodzież 2019 – Mistrzowskie zmagania są już za nami!

Na edycji, podczas której zawodnicy rywalizują o Mistrzowski tytuł nie mgło zabraknąć przewyższeń, a tych trasa w Chodzieży nie poskąpiła.
Trasa została lekko skorygowana w stosunku do poprzednich jednak to, co najważniejsze pozostało. Było górsko i technicznie. Zmiany w sposobie poprowadzenia trasy w okolicach mety dotyczące dystansu MEGA umożliwiły wprowadzenie limitu wjazdu na drugą część dystansu mistrzowskiego i w konsekwencji uniknęliśmy opóźnień w dekoracji spowodowanych przeliczeniem się z siłami tych, którzy zdecydowali się na dłuższy dystans.
Zawodnicy z dystansu MINI też nie mogli narzekać na brak atrakcji na trasie. Lekko nie było.

W Chodzieży zaliczyliśmy półmetek zmagań o końcowy sukces. Co prawda nic jeszcze nie zostało rozstrzygnięte, ale na następnych edycjach będzie można już zauważyć pary zawodników znajdujących się blisko siebie w Klasyfikacji Generalnej. Dalsza rywalizacja będzie bardziej spersonalizowana tzn. wiem do koga jadę i koga trzeba pilnować. Przypominamy o tym, że od początku istnienia naszych imprez jeździmy ,,Rodzinnie i Wyścigowo” jednak wydaje się, że kolejne edycje będą przebiegać raczej pod hasłem ,,wyścigowo” – co tylko doda pikanterii dalszym zmaganiom.

Wracając do imprezy w Chodzieży.
W każdej beczce miodu pozostaje trochę goryczki i tym właśnie są śmieci zostawione na trasie. Niestety podobnie jak w Wyrzysku, również w Chodzieży wielu z nas pozostawiało po sobie ślady w postaci opakowań po żelach. Trudno nam, organizatorom (którzy też są czasami uczestnikami podczas innych imprez) zrozumieć dlaczego puste opakowanie po żelu ląduje w lesie, a nie w kieszonce, bądź ostatecznie w okolicach bufetu. Przecież i tak wszystko idzie do prania, a my sami jesteśmy tak ,,uwaleni” brudem, że ta odrobina słodkości nie robi żadnej różnicy…
Miejmy nadzieję, że po następnych imprezach powyższe kilka zdań będzie zbędne.
A najbliższa impreza to 7 lipca Binduga-Mściszewo. Znów będzie okazja do zrobienia kilku fajnych ,,fotek-profilówek” podczas przejazdu przez rzeczkę.
O innych atrakcjach na trasie nie zapominając…
Zapraszamy !!!