Relacja Bike Cross Maraton GogolMTB – Skoki 2019

Fot. Ewa Hermann


Skoki 2019 – Fantastyczna atmosfera, tylko ta temperatura…

Aby osiągnąć minimum komfortu fizycznego podczas rywalizacji sportowej powinno być albo zimno i sucho albo mokro i ciepło… W Skokach natomiast było i mokro i (niestety) chłodno.

Taka aura spowodowała, że wielu uczestników będących już na terenie miasteczka przepisywało swoje starty na następną edycje. W efekcie wystartowali najtwardsi z najtwardszych. Co ciekawe i z czego się bardzo cieszymy, na starcie pojawiło się bardzo wiele zawodniczek ?

Gdy my – organizatorzy obserwowaliśmy startujących, targały nami trochę sprzeczne uczucia. Z jednej strony współczuliśmy tym na trasie tak trudnych warunków pogodowych, jednak z drugiej strony zazdrościliśmy im determinacji na starcie oraz satysfakcji jaką mieli przekraczając linię mety. To coś niesamowitego – móc obserwować radość wszystkich, którzy ukończyli rywalizację w tak trudnych warunkach.

Przy okazji relacji z edycji Skoki należy zaznaczyć, że takie warunki powodują, że nie ma na mecie nikogo przypadkowego. Każdy z uczestników wie, na co się decyduje i jeżeli nie ma dramatycznych uchybień (bo błędy zdarzają się zawsze, wszystkim i wszędzie) to opuszczając teren miasteczka ma 100% pewności, że spędził te kilka godzin w gronie przyjaciół, że ten czas na pewno nie jest stracony.

Wracając do samej rywalizacji warto zacytować większość opinii, które głosiły że zmiana dystansów, wprowadzenie nowych odcinków na obu dystansach zostały odebrane pozytywnie.

Jeżeli chodzi o wyniki sportowe: tutaj także nie było nikogo przypadkowego, a miejsca na podium były szczególnie ciężko zapracowane. Do szczegółów odsyłamy do odpowiednich zakładek na stronie www.gogolmtb.pl/bcm-skoki.

Podsumowując imprezę należy mieć nadzieję, że następna edycja w Skokach odbędzie się w trochę bardziej przyjaznych warunkach. Jednak gdyby aura pogodowa w przyszłym roku będzie podobna – wiemy już, że tak skrajna pogoda nie jest przeszkodą nie do pokonania ?

Następna edycja Bike Cross Maraton GogolMTB to Wyrzysk 26 maja, a jeszcze wcześniej -Mistrzostwa WLKP w Cross Country 18 maja w Pniewach. Więcej o tej imprezie na stronie www.gogolmtb.pl/xc_pniewy

Zapraszamy.