Relacja Bike Cross Maraton GogolMTB – Wyrzysk 2019

Wyrzysk 2019

Pogoda podczas tej edycji nie sprawiła nam przykrej niespodzianki i było prawie tak jak powinno być w maju na kilka dni przed rozpoczęciem lata…

Trasa w Wyrzysku została lekko skorygowana. Dystans MINI nie zaliczył bruku, ale single na powrocie do mety pozostały. Z kolei na Dystansie MEGA runda została skrócona, ale stałą się bardziej górska. Zrezygnowaliśmy z płaskich odcinków, natomiast to, co najciekawsze pozostało.

O samej rywalizacji można powiedzieć, że jak zwykle była na wysokim poziomie. Cieszy znaczna ilość pań rywalizujących na dystansie MINI.

Jednak nie było tak słodko. Martwi fakt, że jeżeli nie będziemy dbać o środowisko leśne to już wkrótce może się okazać, że stracimy przychylność zarządców terenów leśnych i jedyną atrakcją na trasie imprezy będą pola. Strefa zrzutów po wszelkich odżywkach mieści się w okolicach bufetu i tam można pozbyć się opakowań po żelach. Trudno nam zrozumieć dlaczego zużytego opakowania nie można schować do kieszonki w koszulce. Przecież i tak po wyścigu wszystko idzie do prania, a dzisiejsze proszki nie z takimi zabrudzeniami sobie radzą. Zwróćmy na to uwagę!

Następna edycja to Mistrzostwa WLKP w Chodzieży i tam też należy spodziewać się ostrej rywalizacji oraz pewnych korekt na trasie.
Dla chętnych lokalni kolarze organizują objazd trasy maratonu. Czas i miejsce zbiórki podamy wkrótce.
Zapraszamy!