Sezon 2021 – zapowiedź

Sezon 2021 – tylko spontan i nadzieja…

Wspominając zapowiedź dotyczącą sezonu 2020, nasuwa się kilka wniosków, a najważniejszy z nich brzmi: Można wiele zaplanować, natomiast życie pokazuje jak niewiele możemy…

Jednak operujący tym, co nam dane, okazuje się że możemy wiele…

Sezon 2020. Mimo panujących warunków, a może właśnie dzięki nim, udało się przypomnieć, co jest najważniejsze w naszych imprezach. Rywalizacja w gronie przyjaciół, którzy na chwilę zamieniają się w rywali, by za linią mety wrócić do pierwotnej roli.
I to są właśnie te korzenie, do których chcieliśmy wrócić. I to nam się udało.

Taki też jest nasz cel na sezon 2021.

Kryteria Leśne i klasyczne wyścigi XC to kierunek, w którym będziemy podążać w sezonie 2021.

Chcemy rozpocząć sezon od mocnego uderzenia, organizując 25. kwietnia, 2021r Mistrzostwa Wielkopolski w XCMTB. Impreza odbędzie się na terenie OSiR w Wągrowcu.

Zakończymy sezon Kryterium Leśnym w Nekli (Nekielce) – 19. września, na trasie, która zadebiutowała w ubiegłym sezonie i zyskała aprobatę tych którzy tam dotarli.

Nie jest to oczywiście wszystko, co zaplanowaliśmy na ten rok, jednak cały czas mamy w głowie sytuacje, w której się znaleźliśmy i stąd w tytule zapowiedzi słowa ,,spontan” i ,,nadzieja”.
Gdzieś, w tyle głowy, mamy pomysły, aby wrócić do imprez, które już kiedyś organizowaliśmy. Wstępnie możemy podać terminy, w których postaramy się przeprowadzić imprezy:

• 25 kwiecień – XC Wągrowiec Mistrzostwa Wielkopolski
• 13 czerwiec
• 18 lipiec
• 01 sierpień
• 19 wrzesień – Kryterium Leśne Nekla

Co to będą za imprezy? Dowiedzą się Ci, którzy skorzystają z naszego zaproszenia.
Jedno jest pewne – nie będą to Maratony MTB w dotychczasowej formie i nudy nie będzie.
Na pewno, za to będzie:
– rywalizacja na rowerze,
– atmosfera, którą będą tworzyć uczestnicy świadomi tego, po co przyjechali na zaproszenie organizatora,
-chęć powrotu za rok i ,,policzenie się” z rywalami (czasami z tym największym, czyli z samym sobą).

Krótko podsumowując: BikeCrossMaraton GogolMTB to już historia, i raczej do tej formuły już nie wrócimy. Zostawiamy po sobie kilka fajnych miejscówek, do których będziecie mieli okazję zawitać, ale pod innymi organizatorami.

Wkrótce więcej informacji, a dziś życzmy sobie, aby jedynym wirusem jaki nas dopadnie była ,,cykloza” i niech nikt nie próbuje na niego wymyślać żadnej szczepionki.

W imieniu załogi GogolMTB: Wojciech Gogolewski