Tryptyk Pniewski 2019 – Bądź uparty, rób Cross Country!


Tryptyk Pniewski 2019 – Bądź uparty, rób Cross Country!

Tak brzmi idea, która powołała do życia ten projekt.

Zanim nastał czas maratonów brać kolarska MTB w Wielkopolsce ścigała się na wyścigach XC. Impreza GogolMTB w tej dyscyplinie kolarstwa górskiego odbywała się pod nazwą ,,Thule Cup” przez 12 sezonów.
O tym, że było to niezwykłe wydarzenie dowiódł sam Czesław Lang – decydując się na start w Puszczykowie.
O tym, że było to coś wyjątkowego dowiedli „nasi” juniorzy – uzupełniając podium Mistrzostw Polski i pokonując wielu zawodników mających bardziej górskie tereny do treningu.

W tej chwili na maratonach można spotkać wielu uczestników tamtych wydarzeń, którzy nieraz wracają do tamtych imprez z lekki rozżaleniem i pytaniem dlaczego takich imprez już nie ma…

Jednak nie można powiedzieć, że całkowicie zapomnieliśmy o tej dyscyplinie kolarstwa górskiego.

W tym roku już po raz 15 będziemy rywalizować o Tytuł Mistrza WLKP w XC MTB .

Od kilku lat imprezy tej rangi odbywają się w Pniewach, gdzie dzięki zaangażowaniu miejscowych ,,wariatów” powstała fantastyczna trasa. Runda pozwala na dostosowanie imprez do wszystkich kategorii wiekowych. Młodzicy i żacy ścigają się na delikatnie uproszczonej trasie, na której jednak znajdują się wszystko to, co daje frajdę z jazdy rowerem górskim, a dodatkowo daje szansę obserwatorom/trenerom na wychwycenie tego, nad czym trzeba popracować na treningach .
Dla bardziej doświadczonych zawodników trasa jest trudniejsza i dzięki temu ciekawsza.

I w oparciu o ten teren odbędą się trzy imprezy, które będą całkowicie od siebie różne, ale wszystkie przyniosą wiele radości. Nie będą połączone wspólnym regulaminem,  ponieważ każda z nich rządzi się swoimi prawami. Dla tych którzy wezmą udział we wszystkich odsłonach, na podsumowaniu całego sezonu będą czekały specjalne wyróżnienia.

Nastąpiła lekka korekta dotycząca terminów poszczególnych imprez – pierwsza impreza została przeniesiona na koniec tego mini-cyklu. Zacznijmy od początku:

Kalendarium Tryptyku Pniewskiego:

I edycja cyklu: Wyścigi XC – Mistrzostwa WLKP w Kolarstwie Górskim.
Termin: 18 maja 2019
Miejsce startu i mety: Księże Góry w Pniewach

Wyścigi odbywać się będą w klasycznej formule XC. Ścigamy się w poszczególnych kategoriach wiekowych na rundach. Posmakować takiej rywalizacji można było podczas cyklu wyścigów przełajowych organizowanych zimą.

II edycja cyklu: Maraton MTB – Otwarte Mistrzostwa Pniew w Maratonach MTB
Termin: 21 lipca 2019
Miejsce startu i mety: Parking przyzakładowy w Pniewach – dokładna lokalizacja zostanie podana w regulaminie.

Klasyczny maraton MTB z wykorzystaniem rundy XC w Pniewach dystanse MINI ok. 25 km MEGA ok. 40 km.

III edycja cyklu: Czasówka MTB oraz wyścig z wyrównaniem czasowym
Termin: 24 sierpnia 2019
Miejsce startu i mety: Księże Góry w Pniewach

Coś nowego, ale trochę powrót do przeszłości. Wyścig indywidualny na czas na rowerach MTB na dystansie ok. 8 km, następnie, po przeprowadzeniu odpowiednich korekt, wyścigi na dochodzenie, jeden lub dwa zależnie od ilości uczestników czasówki. Wszystko z wykorzystaniem rundy XC w Księżych Górach.

Przy okazji dodajemy ciekawą informację,  dla tych, którzy tęskną za XC.

14 lipca 2019 w Wągrowcu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Wągrowca w XC. Trasa zostanie wytyczona w okolicach OSIR w Wągrowcu, z nie zapomnianą  ,,Łodzianką” i wzbogacona o kilka elementów.

Wkrótce więcej informacji w regulaminach poszczególnych imprez.

Zapraszamy!!!