Cykl – bez cyklu … Kalendarium

  • 18. lipca – Leśniczówka Łysy Młyn k/Biedruska, tam zostanie zlokalizowane biuro zawodów; to Kryterium Leśne – Suchy Las 2021,

  • 01. sierpnia – Ośrodek Wielspin ul. Jeziorna 16 Wągrowiec, to z kolei lokalizacja Kryterium Leśnego o Puchar Starosty Wągrowieckiego.

  • 07. sierpnia /sobota/ – ponownie okolice Ośrodka Wielspin, ul. Jeziorna 16 Wągrowiec – tym razem ,,Pary na Rowery” – sztafety Małżeńskie ( i nie tylko …)

  • 12. września – i znowu Ośrodek Wielspin ul. Jeziorna 16 Wągrowiec; i znowu coś nowego: dwuetapowy wyścig terenowy o Puchar Prezesa TKKF Pałuki,

Zaczynając od najbliższej imprezy, to w zasadzie wszystko już wiadomo. Będzie to wyścig na rowerach MTB (lub grawelowo-przełajowych) odbywający się na rundach o długości 6-8 km na dystansie ok. 30 km. Jak pokazała impreza w Skokach emocji nie brakowało. Impreza również dla kibiców a co za tym idzie bardziej emocjonująca dla zawodników, bo jak ,,puścić korby” jak na około słychać: DAWAJ, DAWAJ !!!
Suchy Las to już nie Poligon, a tereny Szlaku Nadwarciańskiego. Tak jak w Skokach zapowiada się bardzo szybki wyścig. Super trudności technicznych nie będzie, ale w tej formule największą przeszkodą są rywale którzy nie pozwolą na chwilę oddechu.
Następna impreza to powtórka z rozrywki, ale w Wągrowcu. Runda ma 7,8 km i w połowie to ,,single” a reszta klasyczna ,,ganianka” po Wielkopolskich szutrach.
7 Sierpnia – w sobotę – posadzimy ,,Pary na Rowery”! Wyścig w formule sztafety. Zawodnicy z danej pary pokonują trasę pojedynczo – naprzemiennie, po trzy razy każdy. Niby niewiele, ale pokonanie 6 km w tempie maksymalnym daje popalić. Próba generalna przeprowadzona jakiś czas temu wypadła dobrze, więc czas na ,,poważne” ściganie. Krótko pisząc rywalizacja przebiegać będzie w kilku kategoriach. Podstawa to pary małżeńskie, ale podzielone na kategorie wiekowe oraz pary OPEN: mixty, kobiece, męskie i nieformalne …
I na deser wyścig etapowy we wrześniu. Najpierw ,,czasówka” będąca swego rodzaju wyścigiem kwalifikacyjnym, a po przerwie potrzebnej na regeneracje i opracowanie wyników, drugi etap – czyli wyścig na dochodzenie z wyrównaniem czasowym. Każdy z etapów nagradzany osobno, jak i na koniec – klasyfikacja generalna za cały wyścig. Naturalnie wszystko w odpowiednich kategoriach.
Regulaminy i zapisy do tych imprez wkrótce. Aktywne zapisy poniżej:

Linki do zapisów:

Pary na Rowery 2021 – tutaj

Do zobaczenia!